home map mail
KBS logo

Середа, 16 Червня, 16:27

для членів УКБС

опитування

Що заважає банківській системі України активізувати процес оздоровлення національної економіки?


Архів опитувань

e-mail розсилка

Про звернення УКБС щодо усунення ризиків постанови НБУ від 22.08.2016 №374

Лист № 228-ЕП31.10.2016КБС

Асоціація «Український Кредитно-Банківський Союз»

Всім банкам-юридичним особам України

Членам Асоціації «Український Кредитно-Банківський Союз»

Голові Правління банківської установи

 

 

Вельмишановний колего!

 

Інформуємо, що за результатами аналізу постанови НБУ від 22.08.2016 №374, якою розширено підстави застосування до банків заходів впливу, УКБС звернувся до Нацбанку із пропозиціями для усунення додаткових ризиків банківської діяльності та необхідністю перегляду окремих норм.

Так, УКБС звернув увагу, що протягом останніх двох років (з червня 2014 р.) Нацбанк 18 разів (!) вносив зміни до «Положення про застосування НБУ заходів впливу» (затверджене постановою № 346 від 17.08.2012 р.), з кожним разом розширюючи свої повноваження та можливості застосування каральних норм.

Зокрема, УКБС зауважив на неприпустимість призначення куратора в банку за формулюванням «здійснення ризикової діяльності», оскільки жоден нормативний акт НБУ досі не визначив чіткого та вичерпного переліку її ознак.

При віднесенні банку до проблемного експерти УКБС запропонували НБУ замість використання абстрактних, нормативно-невизначених критеріїв (на кшталт «неринкові поточні умови») чітко прописати допустимий коридор коливання окремих показників: відхилень розміру резервів, допустимі межі укладання угод із пов'язаними особами.

УКБС також зазначив на необхідності забезпечити гнучку систему матеріального стимулювання за рахунок впровадження нових механізмів розрахунку штрафних санкцій та запропонував запровадити вичерпний план заходів відповідно до кожного виду порушення для усунення  корупційних ризиків.

Про подальший хід вирішення питання члени УКБС будуть поінформовані додатково.

Із матеріалами з даного питання члени УКБС мають змогу ознайомитися, завітавши на наш сайт: www.kbs.org.ua  (розділ «Для членів УКБС», підрозділ «Листування»).

Щодо ризиків постанови НБУ від 22.08.16 № 374

Генеральний директор

Асоціації «Український

Кредитно-Банківський Союз»                                                  

Г.І. Оліфер

контакти

Кловський узвіз, 9/2, Київ,
Україна, 01021
Тел.: +380 44 288-1667
Факс: +380 44 284-3242
е-mail: kbs@kbs.org.ua

© 2009 Український кредитно-банківський союз
Produced by Viva-Solutions