home map mail
KBS logo

Середа, 16 Червня, 15:57

для членів УКБС

опитування

Що заважає банківській системі України активізувати процес оздоровлення національної економіки?


Архів опитувань

e-mail розсилка

Про рамковий договір фінансової реструктуризації

Лист № 18-0005/8706821.10.2016Національний банк України

Національний банк України

Юридичний департамент

 

Незалежна асоціація банків України

Асоціація «Український Кредитно-Банківський Союз»

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб

 

19 жовтня 2016 року набрав чинності Закон України “Про фінансову реструктуризацію” (далі – Закон), який покликаний створити надійний та ефективний механізм для позасудового вирішення питання проблемних боргів між кредиторами, в тому числі фінансовими установами, та боржниками-суб’єктами підприємницької діяльності.

З метою координації дій фінансових установ, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб під час їх участі у процедурах фінансової реструктуризації Законом передбачена можливість їх приєднання до рамкового договору фінансової реструктуризації (далі – рамковий договір). При цьому, відповідно до статті 8 Закону Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, державні банки та банки за участю держави зобов’язані підписати рамковий договір в силу Закону.

Рамковий договір схвалено рішенням Правління Національного банку України від 13 жовтня 2016 року № 340-рш. Основні положення рамкового договору передбачають:

загальні принципи та засади координації між фінансовими установами під час процедури фінансової реструктуризації, що проводиться відповідно до Закону;

згоду фінансових установ, які приєднаються до нього, на розгляд арбітражем усіх спорів, що виникатимуть під час їх участі в процедурах, установлених Законом;

порядок обрання сторонами рамкового договору уповноваженого представника для підписання плану реструктуризації у кожній конкретній процедурі фінансової реструктуризації.

Пропонуємо банківським асоціаціям довести зміст цього листа до відома банків України з метою їх приєднання до рамкового договору шляхом офіційного письмового повідомлення Національного банку України відповідно до статті 6 Закону. Текст рамкового договору розміщений на сторінках Офіційного інтернет-представництва Національного банку України.

Рамковий договор фінансової реструктурізації

 

Заступник Голови                                                                        

Я. В. Смолій

контакти

Кловський узвіз, 9/2, Київ,
Україна, 01021
Тел.: +380 44 288-1667
Факс: +380 44 284-3242
е-mail: kbs@kbs.org.ua

© 2009 Український кредитно-банківський союз
Produced by Viva-Solutions