home map mail
KBS logo

Середа, 16 Червня, 16:19

опитування

Що заважає банківській системі України активізувати процес оздоровлення національної економіки?


Архів опитувань

e-mail розсилка

ВІД ЧЛЕНІВ УКБС

Перебіг подій в рамках судових позовів Ощадбанк проти Сбербанку

Інформуємо – 01.11.2016 (Вт) о 10:00 в приміщенні Київського апеляційного господарського суду відбудеться розгляд апеляційної скарги Ощаду на рішення щодо визнання нашого свідоцтва на знак для товарів та послуг недійсним

Засідання відкрите. Слухайте аргументи, робіть власні висновки щодо міцності та обґрунтованості позицій сторін.

 

Дата розгляду – 01.11.2016 р. в 10.00

Засідання відбудеться в приміщенні Київського апеляційного господарського суду за адресою: м. Київ, вул. Шолуденка, 1

Київський апеляційний господарський суд,  головуючий: Разіна  Т.І., судді: Сотніков С.В., Остапенко О.М.

Розгляд апеляційної скарги публічного акціонерного товариства «Державний ощадний банк України»  на рішення господарського суду міста Києва від 10.08.2016 у справі № 910/11005/16 про визнання свідоцтва України на знак для товарів і послуг № 82116 недійсним.

 

Колеги, розгляд апеляційної скарги публічного акціонерного товариства «Державний ощадний банк України»  на рішення господарського суду міста Києва від 10.08.2016 у справі № 910/11005/16 про визнання свідоцтва України на знак для товарів і послуг № 82116 недійсним, було ПЕРЕНЕСЕНО.

 

Всіх, хто зацікавлений та слідкує за перебігом подій, запрошуємо телефонувати чи писати до прес-служби Ощадбанку і ми повідомимо нову дату розгляду справи. Дякуємо

______________________________ _______________________

 

Шановні колеги, доброго дня! Оскільки отримали питання щодо вказаного судового рішення, надаємо роз’яснення щодо відстоювання Ощадбанком права на торгову марку "Сбєрбанк"

 

Позов Ощадбанку до Сбєрбанку 

Як повідомлялося раніше, 15 січня 2016 року Ощадбанк подав позов до господарського суду м. Києва до ПАТ «Сбербанк», в якому просить заборонити російському Сбєрбанку незаконно використовувати знак для товарів та послуг за зареєстрованим раніше за Ощадбанком свідоцтвом на знак для товарів та послуг на фірмове найменування «Сбербанк». Наразі по цій справі триває процес судової експертизи – обов’язкової умови для винесення судом обгрунтованого і вмотивованого судового рішення.

 

Зустрічні позови Сбєру до Ощадбанку

З метою протидії відновлення справедливості та зупинення судового розгляду по основній справі за позовом Ощадбанку, Сбербанком Россії, було ініційовано 2 судових процеси проти Ощадбанку:

1.       щодо дострокового припинення дії зазначеного свідоцтва на знак для товарів та послуг;

2.       щодо визнання зазначеного свідоцтва на знак для товарів та послуг недійсним;

 

Статус 

На сьогодні Ощадбанком виграно першу та апеляційну інстанції по одному з позовів Сбербанку Росії, а саме щодо дострокового припинення дії свідоцтва на знак для товарів та послуг. Таким чином, рішення суду першої інстанції вступило в законну силу і Сбербанку Росії відмовлено у достроковому припиненні дії  свідоцтва на знак для товарів та послуг «СБЕРБАНК».

Під час судового процесу представники Сбербанка Росії намагалися переконати суд, що надані Ощадбанком докази не є належними, а використання торгової марки було недобросовісним. Але Ощадбанком було зібрано та надано всі належні докази, що підтверджують використання торгової марки в рекламі, в діловій документації, в Інтернеті, а також під час пропозиції до надання послуг, тому апеляційна інстанція погодилася з аргументованою і переконливою позицією представників Ощадбанку щодо необґрунтованості тверджень позивача. Таким чином, зроблено важливий крок на шляху боротьби Ощадбанку за свої права по основній судовій справі за заборону російському Сбєрбанку незаконно використовувати знак для товарів та послуг за зареєстрованим раніше за Ощадбанком свідоцтвом на знак для товарів та послуг «Сбербанк». В подальшому, у Сбербанка Росії є можливість ініціювати перегляд рішень судів по цій справі в касаційній інстанції - у Вищому господарський суд України, яку, скоріше за все він використає. Впевнені, що Вищий господарський суд України підтримає позицію судів попередніх інстанцій.  

 

По іншому позову Сбербанку Росії до Ощадбанку триває розгляд судової справи в апеляційній інстанції. Нагадуємо, що 10 серпня 2016 року суддя Зеленіна Н.І. після "оперативного" судового розгляду, винесла судове рішення про визнання свідоцтва на знак для товарів та послуг «Сбербанк», власником якого є Ощадбанк, недійсним. Ощадбанк переконаний у юридичній силі своєї правової позиції і вважає, що вказане вище судове рішення є незаконним та необґрунтованим. Рішення не набрало законної сили було оскаржене Ощадбанком в апеляційній інстанції. Банком разом з юридичними консультантами готуються беззаперечні обґрунтування, що повинно бути підставою для скасування рішення суду першої інстанції. Чекаємо на неупереджений та об’єктивний розгляд цієї апеляційної справи.

 

Про хід основної справи – позову до Сбербанку Росії, Ощадбанк буде і в подальшому повідомляти громадськість та ЗМІ.

 _____________________________ ______________________________ ______________________________ _____________________

Нагадуємо, що Ощадбанк наполягає на незаконності перейменування української «дочки» Сбєрбанку Росії в Сбербанк і заявляє про порушення прав інтелектуальної власності http://www.oschadbank.ua/ua/pr ess-service/news/4332946/.

 

Про це йдеться в позові Ощадбанку до Господарського суду м. Києва, який було подано. В Ощадбанку вважають, що Сбєрбанк Росії незаконно використовує торговельну марку «Сбербанк», єдиним законним власником якої на території України є Ощадбанк (свідоцтво №82116 від 10.09.2007 р.). Крім того, Ощадбанк є також єдиним законним власником виключних майнових прав на такі торговельні марки: «Ощадбанк» (свідоцтво № 34083 від 15.08.2003 р.),  «Oschadbank» (свідоцтво № 204088 від 25.09.2015 р.) та ін. Проте, якщо рішення суду від 10.08.2016 р набере чинності, Ощадбанк втратить можливості судового захисту своїх порушених прав за позовом Ощадбанку від 15 січня 2016 року та відносно всіх схожих фірмових позначень, якими на законних підставах володіє Ощадбанк.

 

Ще раз наголошуємо, що перейменування української «дочки» Сбєрбанку Росії просто в «Сбербанк» незаконне. Ощадбанк діє, щоб захистити інтереси мільйонів українців. Вважаємо неприпустимим намагання Сбєрбанку Росії таким шляхом приховати країну походження акціонерного капіталу. Це відповідним чином може вплинути на поведінку клієнтів і ввести їх в оману,  адже ще з радянських часів певна кількість споживачів  досі називає Ощадбанк Сбербанком. Ми не можемо ігнорувати і не поважати інтереси цих людей, які протиправними діями російського банку можуть бути введені в оману.

Прес-служба Ощадбанку

контакти

Кловський узвіз, 9/2, Київ,
Україна, 01021
Тел.: +380 44 288-1667
Факс: +380 44 284-3242
е-mail: kbs@kbs.org.ua

© 2009 Український кредитно-банківський союз
Produced by Viva-Solutions