home map mail
KBS logo

Понеділок, 25 Жовтня, 03:50

новини

опитування

Що заважає банківській системі України активізувати процес оздоровлення національної економіки?


Архів опитувань

e-mail розсилка

НОВИНИ

УКБС: СУД ВИЗНАВ НЕЗАКОННИМИ УРЯДОВІ КРИТЕРІЇ ВІДБОРУ БАНКІВ

Суд визнав незаконними критерії відбору банків для виплати пенсій, грошової допомоги та заробітної плати працівникам бюджетних установ, затверджених Постановою КМУ № 662 від 22.09.2016 р. Одночасно суд зобов’язав Кабмін з набранням постановою суду законної сили, невідкладно опублікувати резолюцію суду у виданні, в якому постанову Уряду було офіційно оприлюднено. Про це зазначає Асоціація «Український Кредитно-Банківський Союз».

УКБС зазначає, що Окружний адмінсуд м. Києва визнав незаконною та нечинною норму Постанови КМУ № 662, яка допускає до конкурсу лише банки з активами не менш як 1% активів банківської системи, або міжнародним рейтингом інвесткласу материнської компанії, або у яких держава володіє часткою понад 75%.

Так, 11.01.2017 (у день проведення Мінфіном конкурсу) суд постановив, що вказана норма містить ознаки дискримінації суб’єктів господарювання та недобросовісної конкуренції. А затверджені Кабміном критерії відбору банків не гарантують платоспроможність фінустанов у майбутньому (справа № 826/16693/16). Фактично суд підтвердив висловлену УКБС позицію щодо неправомірності затверджених КМУ критеріїв, які штучно обмежують конкуренцію та жодним чином не гарантують збереження коштів працівників бюджетних установ, пенсіонерів та отримувачів соцдопомоги, оскільки не є об’єктивними показниками реальної стабільності банків.

Згідно даних КМУ, до конкурсу могли бути допущені лише деякі банки, серед яких ВТБ, Сбєрбанк, Промінвест, Альфа, ПУМБ, Платинум, Діамант, МІБ, а також банки, які взагалі не обслуговують населення в Україні - ING, CITI.

Антимонопольний комітет також був солідарний з УКБС у необхідності забезпечення Урядом конкурентних умов відбору банків, для можливості банків  здобувати переваги завдяки власним досягненням на ринку.

«Постанова КМУ № 662 також повинна передбачати відповідальність керівників бюджетних установ за адмінтиск на працівників при виборі банку, а також передбачити необхідність підписання договорів на обслуговування зарплат мінімум з трьома уповноваженими банками на рівних умовах, - зазначає Генеральний директор Асоціації «Український Кредитно-Банківський Союз» Галина Оліфер».

 

контакти

Кловський узвіз, 9/2, Київ,
Україна, 01021
Тел.: +380 44 288-1667
Факс: +380 44 284-3242
е-mail: kbs@kbs.org.ua

© 2009 Український кредитно-банківський союз
Produced by Viva-Solutions