home map mail
KBS logo

Середа, 16 Червня, 17:47

новини

опитування

Що заважає банківській системі України активізувати процес оздоровлення національної економіки?


Архів опитувань

e-mail розсилка

НОВИНИ

УКБС: ДІЇ ЧИНОВНИКІВ ПРИЗВЕДУТЬ ДО ЗАТРИМКИ ЗАРПЛАТ І СОЦВИПЛАТ

Маніпуляція чиновників з відбору уповноважених банків на виплати банками пенсій, грошової допомоги і заробітної плати працівникам бюджетних установ наражають країну на соціальну напругу. Тому Асоціація «Український Кредитно-Банківський Союз» в черговий раз закликає керівництво Держави вжити невідкладних заходів для недопущення дестабілізації процесу.
Так, згідно Постанови КМУ № 662 від 22.09.2016 обслуговувати пенсіонерів, отримувачів соцдопомоги та бюджетників вправі лише великі банки, «дочки» іноземних банків з міжнародним рейтингом інвесткласу та державні банки. Такі критерії автоматично усувають від конкурсу близько 90% діючих банків України і одночасно допускають до конкурсу банки, які взагалі не працюють з фізособами та не мають відділень та банкоматів.
УКБС зауважує, що «турбота» чиновників, які стверджують, що громадяни не в достатній мірі фінансово обізнані для самостійного вибору банківської установи, ще жодного разу не убезпечила громадян від випадків банкрутств банків. Як показала практика, ні розмір, ні форма власності не впливають на надійність та стабільність банку (приклади «Дельта», «Надра», «Київ» та ін.).
УКБС вважає, що більшість банків з числа уповноважених вже з початку 2017 р. не зможе продовжити обслуговування своїх клієнтів через створені чиновниками бар’єри, в т.ч. з отриманням необхідних довідок з Нацбанку та ознайомлення з умовами конкурсу.
Зокрема, на сьогодні навіть відсутня інформація щодо проведення Мінфіном та Держказначейством нового конкурсного відбору банків, який згідно з Постановою № 662 мав би відбутися вже 10 грудня п.р. Так, на офіційному веб-сайті міністерства про проведення конкурсу відсутня жодна інформація, хоча оголошення про нього повинно бути розміщене не пізніше ніж за 10 календарних днів до дати проведення.
При цьому, чиновники створили умови, коли практично неможливо отримати без особистих зв’язків усі необхідні довідки НБУ, Фонду гарантування, податкової за 10 календарних днів та підготувати конкурсну документацію. На отримання цих документів шляхом офіційних запитів можна чекати щонайменше півтора-два місяці. Також не передбачено відповідальності чиновників за ненадання або несвоєчасне надання довідок.
Таким чином, створено плідне підґрунтя для корупції та антиконкурентних дій у сегменті обслуговування соцвиплат.
Визначені Постановою № 662 умови відбору банків лише завдають шкоди інтересам громадян України, насамперед, соціально незахищених, для яких «надтурбота» чиновників обертається чергами та незручностями в отриманні належних населенню коштів.
«Уряд повинен відмовитися від проведення подібних конкурсів, скасувати зарплатне рабство та реалізувати законне право громадян України на вільний вибір банку для отримання належних їм виплат, - зазначає Генеральний директор Асоціації «Український Кредитно-Банківський Союз» Галина Оліфер. – Або хоча б забезпечити конкурентні умови відбору, що нададуть банкам можливість конкурувати та здобувати переваги завдяки власним досягненням на ринку».

 

контакти

Кловський узвіз, 9/2, Київ,
Україна, 01021
Тел.: +380 44 288-1667
Факс: +380 44 284-3242
е-mail: kbs@kbs.org.ua

© 2009 Український кредитно-банківський союз
Produced by Viva-Solutions