home map mail
KBS logo

П`ятниця, 27 Листопада, 13:19

e-mail розсилка

ГРОМАДСЬКА РАДА ПРИ АМКУ

ПОВІДОМЛЕННЯ ПРЕС-СЛУЖБИ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ

ПРОВЕДЕНО РОЗШИРЕНЕ ЗАСІДАННЯ АМКУ

Сьогодні, 12 березня 2015 року в Антимонопольному комітеті України  відбулось розширене засідання, на якому  було розглянуто та схвалено Звіт Антимонопольного комітету України про діяльність у 2014 році.

Захід відбувся під керівництвом в.о. Голови Комітету Миколи Бараша, за участю народного депутата, члена Комітету Верховної Ради України з питань економічної політики Вікторії Пташник, заступника Міністра охорони здоров'я України Олександри Павленко, Головного контролера – директора Департаменту з правового забезпечення Рахункової палати України В’ячеслава Пилипенка, Члена Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації Олександра Солярова, начальника Управління економічного співробітництва Міністерства закордонних справ України Олександра Пінського, державних уповноважених Антимонопольного комітету України, представників органів державної влади та членів Громадської ради при Антимонопольному комітеті України.

Директор Департаменту конкурентної політики Антимонопольного комітету України Віктор Талах виступив з доповіддю щодо результатів діяльності Комітету у 2014 році. Реалізація основних завдань, покладених на Антимонопольний комітет України у 2014 році, відбувалася за складних умов. Незважаючи на це, Комітетом було в основному збережено показники роботи на рівні попередніх років. У звітному році було продовжено практику поглиблених досліджень окремих ринків із вжиттям комплексних заходів з метою забезпечення захисту економічної конкуренції та обмеження монополізму.

У минулому році пріоритетними для Антимонопольного комітету України були ринки підключення об’єктів містобудування, в тому числі об’єктів житлового будівництва, до інженерних мереж електро-, газопостачання; послуг з організації роздрібної торгівлі у неспеціалізованих магазинах переважно продовольчим асортиментом; супутніх послуг при наданні адміністративних послуг; послуг організації роздрібної торгівлі лікарськими засобами тощо.

З метою зменшення тиску на бізнес у звітному році органи Комітету свідомо розширили практику застосування рекомендацій щодо припинення дій, що містять ознаки порушень законодавства, шляхом надання рекомендацій, завдяки чому було припинено близько 60 % усіх порушень.

Під час засідання Вікторія Пташник зазначила про важливість конструктивного діалогу між парламентарями, Антимонопольним комітетом України та бізнесом. Вона також підкреслила значимість зменшення Комітетом адміністративного тиску на бізнес.

Олександра Павленко наголосила на необхідності об’єднання зусиль Міністерства охорони здоров’я та Антимонопольним комітетом України для вирішення проблемних питань на такому соціально важливому ринку, як ринок лікарських засобів.

Також позитивно оцінив діяльність Комітету В’ячеслав Пилипенко, підкресливши, що взаємодія між Рахунковою палатою України та Антимонопольним комітетом України завжди була продуктивною, та зауважив, що Комітет одним із перших серед органів державної влади презентував Звіт про діяльність за 2014 рік.

Голова Громадської ради при Антимонопольному комітеті України Олександр Завада висловив думку, що для розвитку конкуренції в Україні необхідні скоординовані зусилля не тільки органів державної влади, а й членів Громадської ради, які представляють інститути громадянського суспільства.

Підсумовуючи вищесказане, Микола Бараш підкреслив, що  для економічного зростання країни та забезпечення конкурентоспроможності необхідним кроком є активізація співробітництва з депутатським корпусом та передовими конкурентними відомствами світу, міжнародними експертами  у сфері конкуренції.

Після розширеного засідання Комітету відбулось засідання Громадської ради при Антимонопольному комітеті України, під час якого було обговорено Звіт Антимонопольного комітету України за 2014 рік.

 

  З інформацією до звіту Антимонопольного комітету України про діяльність у 2014 році можна ознайомитись тут.

контакти

Кловський узвіз, 9/2, Київ,
Україна, 01021
Тел.: +380 44 288-1667
Факс: +380 44 284-3242
е-mail: kbs@kbs.org.ua

© 2009 Український кредитно-банківський союз
Produced by Viva-Solutions