home map mail
KBS logo

Четвер, 9 Липня, 09:04

e-mail розсилка

ПЕРЕМОГИ УКБС

Перелік питань, вирішених Асоціацією «Український Кредитно-Банківський Союз» у 2011 р.

1. Забезпечено скасування обов’язкового лістингу для ПАТ з єдиним власником (якому належить 100% акцій) - за ініціативою УКБС внесено зміни до Положення про функціонування фондових бірж (рішення ДКЦПФР № 48 від 25.01.2011).
 
2. Прискорено прийняття Нацбанком Порядку відшкодування банками України безнадійної заборгованості за рахунок резерву (постанова Правління НБУ від 01.06.2011 № 172).
 
3. Забезпечено визнання Державною податковою службою права платників на відображення витрат, понесених при придбанні цінних паперів на вторинному ринку, в тому періоді, коли здійснилася така операція (а не в момент отримання доходів від подальшого продажу цінних паперів).
 
4. Отримано позитивні роз’яснення ВРУ та НБУ щодо правомірності врахування банками від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових періодів у Декларації з податку за прибуток за ІІ квартал 2011 року.
 
 5. Недопущено збільшення (у 100 разів !) вартості посвідчення договорів іпотеки із застереженням про задоволення вимог іпотекодержателя (отримано позитивні роз’яснення Мін’юсту та НБУ).
 
6. Забезпечено врахування НБУ всіх ключових пропозицій банківського співтовариства у проекті Переліку послуг з РКО, які здійснюються банками України і не є об’єктом оподаткування ПДВ.
 
7. Враховано у змінах до Податкового кодексу України (ЗУ № 3609-VI від 07.07.2011) пропозиції УКБС щодо:
     - поняття «пункт обміну іноземної валюти», п. 14.1.208 ПКУ (мінімізовано ризик необхідності придбання патенту на здійснення валютно-обмінних операцій касами фінустанови);
     - порядку відкриття рахунків фізичним особам, які проводять незалежну професійну діяльність, а саме виключено абз.2 п.69.6, що зобов’язував фінустанови самостійно перевіряти відсутність реєстрації фізичної особи підприємцем чи особою, яка має право на здійснення незалежної професійної діяльності;
     - зняття відповідальності за зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми ПДВ (п. 123.1 ПКУ);
     - встановлення строку реєстрації податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних (не пізніше 20 днів наступних за датою їх виписки),                 п. 201.10, що сприятиме своєчасності обліку податкових зобов’язань продавця і покупця, та ін.
8. Ініційовано внесення змін до Постанови НБУ від 25.07.2011 № 250, за якими не вимагається отримання індивідуальної ліцензії для переказування коштів резидентом-гарантом (поручителем) нерезиденту-кредитору в межах забезпечених гарантією (порукою) зобов'язань резидента-позичальника, передбачених відповідним кредитним договором (договором поруки) та умовами, на яких він зареєстрований Нацбанком.
 
 9. Забезпечено врегулювання Нацбанком в нормативно-правових актах питання щодо зняття з банків невластивих їм функцій державних органів: обов’язок перевірки повноти сплати єдиного внеску платниками і фінансової відповідальності банків за платників; перевірки наявності усіх існуючих публічних обтяжень рухомого майна, накладених держвиконавцями щодо клієнтів, які відкривають рахунки в банках та ін.
 
10. Вирішено питання щодо неправомірності покладання на банки обов’язку по сплаті екологічного податку з ДПСУ, Мінфіном, Мінрегіонбудом, Мінприроди та профільним Комітетом ВРУ. Отримано позитивне роз’яснення ДПСУ та міністерств.
 
11. Забезпечено необхідне роз’яснення НБУ щодо виконання банками функцій податкових агентів при успадкуванні фізособою права на грошовий вклад (стосовно права банку утримувати податок на дохід фізичної особи-спадкоємця за рахунок вкладу (у тому числі розміщеного в іноземній валюті).
 
12. Вирішено питання із ДПСУ та НБУ стосовно відображення  з 01.01.2015 у формі 1-ДФ ознаки доходу 162 щодо доходів у вигляді процентів на поточні банківські рахунки, за якими на користь фізичних осіб здійснюються виключно соціальні виплати (наказ ДПАУ № 1020 від 24.12.2010). Отримано позитивне роз’яснення ДПСУ.
 
13. Забезпечено позитивну відповідь НБУ щодо питання чи є виписка банку первинним документом, який підтверджує витрати клієнта на РКО та сплату комісій банку (проблема виникла оскільки ДПСУ не вважає виписку банку первинним документом і вимагає щомісячного оформлення між клієнтом і банком Актів про надання послуг).
 
14. Забезпечено відхилення Верховною Радою низки негативних для банківської діяльності законопроектів, направлених на істотне обмеження прав кредиторів, ускладнення процедури стягнення боргу, необґрунтоване розширення повноважень держорганів, у т.ч. щодо отримання банківської таємниці тощо (реєстр. № 5039, № 8513, № 7002, № 4654, № 4283, № 5434, № 6364, № 5512, № 8130, № 3673-1) та ін.
 
15. Забезпечено право банків на врахування збитків минулих періодів (отримано позитивні роз’яснення профільного Комітету ВРУ та НБУ щодо правомірності врахування банками від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових періодів у Декларації з податку за прибуток за ІІ квартал      2011 року).

контакти

Кловський узвіз, 9/2, Київ,
Україна, 01021
Тел.: +380 44 288-1667
Факс: +380 44 284-3242
е-mail: kbs@kbs.org.ua

© 2009 Український кредитно-банківський союз
Produced by Viva-Solutions