home map mail
KBS logo

Вівторок, 7 Квітня, 19:43

новини

опитування

Що заважає банківській системі України активізувати процес оздоровлення національної економіки?


Архів опитувань

e-mail розсилка

НОВИНИ

УКБС-ПРЕЗИДЕНТУ: ГРОМАДЯНИ ВПРАВІ САМОСТІЙНО ОБИРАТИ БАНК

Асоціація «Український Кредитно-Банківський Союз» звернулась до Президента України за захистом конституційного права громадян України на вільний вибір банку для отримання пенсії, грошової допомоги або зарплати, що порушене внаслідок прийняття Постанови КМУ № 662 від 22.09.2016 р.
Постановою № 662 Уряд визначив нові критерії для відбору банки для соцвиплат. Зокрема, до виплат пенсій, грошової допомоги та зарплати працівникам бюджетних установ КМУ допускатиме лише великі банки з активами від 1% активів банківської системи, дочірні банки іноземних банківських груп з міжнародним рейтингом інвестиційного класу, а також державні банки. Переселенців КМУ взагалі позбавив права вибору і зобов’язав отримувати належні їм соцвиплати лише через один держбанк.
УКБС зазначає, що критерій великих розмірів активів не убезпечує громадян від втрати власних коштів, оскільки не є об’єктивним показником надійності та стабільності банку (Надра, Дельта), так само як і наявність міжнародного рейтингу інвесткласу (Lehman Brothers). Визначати банк слід за об’єктивними показниками його надійності і стабільності, як передбачено системою рейтингування CAMELS, та за показниками власних досягнень банку на ринку.
Постанова № 662 штучно усуває більшість банків України, що мають ліцензію НБУ на обслуговування фізосіб, багаторічний досвід та розвинену інфраструктуру для надання якісних послуг, від обслуговування коштів своїх клієнтів - пенсіонерів, отримувачів соцдопомоги, працівників бюджетної сфери.
Одночасно критерії КМУ надали право на обслуговування соцвиплат банкам, які взагалі не мають ні відділень, ні банкоматів (CITI, ING).
Під виглядом турботи про населення, яке, на думку чиновників, «не в достатній мірі фінансово обізнані для самостійного вибору фінансово-стабільної банківської установи», Уряд також скасував обов‘язок керівництва бюджетних установ і держпідприємств підписувати договори на обслуговування зарплатних проектів мінімум з 3-ма банками з переліку уповноважених. Таким чином, громадяни стають заручниками адмінутисків і корупційних домовленостей керівництва. При цьому, чиновники не несуть відповідальності за порушення конституційних прав громадян та за ризики втрати населенням коштів в уповноважених владою банках.
«Питання зачіпає права широких верств населення України, але Постанова № 662 з’явилась без оприлюднення й обговорення з громадськістю та навіть без урахування зауважень юридичних структур КМУ та АМКУ, – зазначає Генеральний директор Асоціації «Український Кредитно-Банківський Союз» Галина Оліфер. – Для скасування антиконституційних і антиконкурентних норм Постанови і забезпечення прозорого недискримінаційного відбору банків для соцвиплат, УКБС звернувся до Президента з проханням спрямувати діяльність КМУ на забезпечення інтересів Українського народу».

02.11.2016

контакти

Кловський узвіз, 9/2, Київ,
Україна, 01021
Тел.: +380 44 288-1667
Факс: +380 44 284-3242
е-mail: kbs@kbs.org.ua

© 2009 Український кредитно-банківський союз
Produced by Viva-Solutions